Adw. Paul Diamond

Adw. Paul Diamond

Prawnik, prowadzący indywidualną praktykę prawną, pełnomocnik Christian Legal Centre

Członek Bar of England and Wales od 1985 roku. Specjalizuje się w prawie europejskim i w zagadanieniach prawniczych związanych z wolnością religijną.  Jest jednym z wiodących spracjalistów w tych dziedzinach, występujących przed sądami wszystkich instancji (włączając House of Lord) i Europejski Trybunał Praw Człowieka. Był głównym prawnikiem kampanii "Keep Sunday Special", a obecnie pełni funkcję Standing Counsel w Christian Legal Centre.

Jako prawnik prowadził wiele spraw o przełomowym znaczeniu dotyczących wolności religijnej. Podejmował się także prowadzenia spraw sądowych uznawanych za kontrowersyjne: od wolności religijnej po sprawy związane z zagadnieniami aborcji czy gendercide (ludobójstwo według płci). Wśród jego klientów znajdowały się takie osoby jak były Arcybiskup Canterbury (Lord Carey) i sławny dysydent Włodzimierz Bukowski.

Dzięki niemu do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka trafiły sprawy dotyczące wolności religijnej. Występował jako adwokat Ms Eweida (sąd krajowy), Ms Chaplin i Mr McFarlane w sławnej sprawie Eweida i inni vs. Wielka Brytania. Sławny brytyjski sędzia Lord Denning osobiście wyrażał uznanie prac akademickich Paula Diamonda.